Žensko Euro 2022.: Švedska organizirala SF okršaj protiv Engleske nakon 1-0 pobjede nad Belgijom

U utorak se igra polufinale između Švedske i Engleske

žene's Euro 2022: Sweden set up SF clash against England after 1-0 win over Belgium
Švedska je sada u polufinalu. (Foto- Žensko Euro 2022 Twitter). Autorstvo slike: ANI
  • Zemlja:
  • Ujedinjeno Kraljevstvo

Pomogao je pogodak Linde Sembrant u produžetku Švedska organizirao polufinalni okršaj Eura 2022. s Engleska nakon pobjede nad Belgija rezultatom 1-0 u četvrtfinalu u petak. Švedska ušli su u utakmicu kao favoriti. Očitavanje rezultata u njihovu korist ne odražava doista razinu natjecanja u igri i koliko je bila tijesna između obje strane.

Švedska je mislila da je povela u prvom poluvremenu nakon što je Stina Blackstenius opalila vratara Nickyja Evrarda, ali nakon provjere VAR-a, smatralo se da je bila u zaleđu. Švedska imao bolje uvodne prilike. Filippa Angeldahl zamalo je pogodila u šestoj minuti, ali je uslijedila sjajna obrana vratara. Angeldahl nije uspio u još jednom pokušaju iz kuta. Stao je i Evrard Amanda Ilestedt je udario iz kuta na bližu stativu i spriječio Blacksteniusa da uspješno pogodi odbijenu loptu.

Belgija je također imala nekoliko prilika u prvom poluvremenu, ali ih nije uspjela pretvoriti u golove. Prvo poluvrijeme bilo je bez golova. Drugo poluvrijeme počelo je uzbudljivo, Illestedt je ubacio u kut stative, ali je bila zastavica ofsajd!

Umalo je Švedska povela u 73. minuti. Asllani je iz slobodnog udarca glavom vratila Linda Sembrant, pogodila je za Blacksteniusa, ali je Evrard zaustavio njen pokušaj iz šesnaesterca. Ali unatoč svom napornom radu, Belgija obranu je u produžecima konačno probila Linda Sembrant, koja je pogodila odbijenu loptu iz blizine i poslala svoju momčad u final four.

Polufinalni okršaj Švedske protiv domaćina turnira Engleska održat će se u utorak za mjesto u finalu Eura 2022. na kultnom stadionu Wembley 31. srpnja. Ranije u četvrtak, Njemačka nadjačan Austrija u pobjedi od 2-0 za plasman u polufinale ženskog Eura 2022. na stadionu Brentford.

kada se vraćaju dnevnici vampira

Njemačka je upisala pobjedu Austrija s prilično dominantnom igrom, dopuštajući protivničkoj momčadi mali posjed lopte. Bio je to još uvijek dobar meč između obje momčadi Austrija napravili su si prilike, ali nisu uspjeli iskoristiti s tri udarca na stativu. U polufinalu, Njemačka suprotstavit će se rogovima Francuska ili Nizozemska.

U srijedu, Engleska osigurali svoje mjesto u polufinalu Eura 2022. pobijedivši 2-1 protiv Španjolske. (ANI)