Nogomet-Južna Afrika osvaja svoj prvi naslov Kupa nacija za žene

Južnoafrička napadačica Hildah Magaia postigla je dva zgoditka dok su osvojile svoj prvi naslov Afričkog kupa nacija za žene pobijedivši domaćina Maroko 2-1 u subotnjem finalu. Maroko je igrao u svom prvom finalu i krenut će s Južnoafričkom Republikom na Svjetsko prvenstvo za žene sljedeće godine zajedno s dva poražena polufinalista Nigerijom i Zambijom. Kup nacija služi kao afrički kvalifikacijski događaj za turnir u Australiji i Novom Zelandu.

• Zemlja:
  • Maroko

Jug Afrika napadačica Hildah Magaia postigla je dva zgoditka dok su osvojile svoju prvu žensku utakmicu Afrika Naslov Kupa nacija pobjedom nad domaćinima Maroko 2-1 u subotnjem finalu. Magaia je postigla dva pogotka u razmaku od osam minuta kada je pogodila iz blizine u 63. minuti i dodala drugi u 71. iz slične pozicije.

nova sezona jednog udarca

Gubitak koncentracije vidio je Juga Afrika odati posjed dopustiti Maroko da bi vratili gol u 80. minuti preko svoje napadačice rođene u Engleskoj Roselle Ayane. Postavio je nervoznu završnicu, koja je uključivala devet minuta dodanog vremena, pred punom publikom u marokanski glavni grad Rabat.

Bio je to prvi naslov Južnoafričke Republike nakon što je pet puta završila kao drugoplasirana, uključujući posljednje izdanje 2018. Maroko igrali su u svom prvom finalu i krenut će s Jugom Afrika na Svjetsko prvenstvo za žene sljedeće godine zajedno s dvije pobijeđene polufinalistice Nigerija i Zambije.

je li shrek 5 stvaran

Kup nacija služi kao afrički kvalifikacijski događaj za turnir u Australija i Novi Zeland. (Pisao Mark Gleeson iz Cape Towna; montaža Ken Ferris)