ATK Mohun Bagan izgubio je 1-3 od Kuala Lumpur City FC-a u AFC kupu

Nakon što je doveo svoju momčad u vodstvo, Brazilac Josue uputio je savršeni slobodni udarac s 35 jardi, a Fakrul je povisio na 2-1 sjajnim udarcem glavom iz meteža s vratnicom. Smrtonosni udarac dogodio se u zadnjim minutama kada je Morales pokazao nevjerojatnu prisebnost i opalio ubacio je od bliže vratnice jer vratar Mohun Bagan Kaith nije imao šanse.

• Zemlja:
  • Indija

ATK Mohuna Bagana napadačke slabosti bile su loše izložene jer su pretrpjeli poraz od 1-3 Kuala Lumpur City FC u međuzonskoj utakmici polufinala AFC kup ovdje u srijedu.

KL City FC brazilski kapetan Paul Joshua pogodio jednom (60.) i postavio drugog za zamjenu Fakrul Aiman ​​(90+3) sjajno iz slobodnog udarca.

Kolumbijski napadač Romel Morales ušao je s klupe i pogodio posljednji čavao Mohuna Bagana lijes (90+6) na stadionu Salt Lake ovdje.

Mohun Bagan izjednačio je u 90. minuti preko zamjene Fardina Alija Mula ali su se kasnije raspali pred domaćim navijačima.

Ovo je bilo Mohuna Bagana druga uzastopna eliminacija iz AFC kup na Međuzona polufinalna faza. Godine 2021. doživjeli su poniženje od 0-6 protiv FC Nasafa. KL City FC sada će se suočiti s Uzbekistanom PFC Sogdiana u finalu međuzonskog doigravanja.

Bila je to provjera stvarnosti za ATK Mohunova karta trener John Ferrando ispred Indijska Super liga kao Španjolac nije uspio sastaviti dobru ofenzivnu i obrambenu jedinicu nakon odlaska Roy Krishna , David Williams , Sandesh Jhingan i Tiri. Prije samo nekoliko dana, Mohunova karta napravio je šok grupnu fazu izlaska iz Durandov kup nakon poraza od I-ligaša Rajasthan United FC.

Rezultat 1-3 u korist malezijski No, izgled nije baš dočarao dominaciju Mornara u prvom poluvremenu, pogotovo u prvih 15 minuta kada su imali lavovski posjed lopte.

No, propustili su niz prilika s udarnom postavom Manvir Singh , Ashique Kuruniyan i Liston Colaco pokazujući malo koordinacije naprijed, naglašavajući nedostatak vatrene moći u nedostatku Roy Krishna i David Williams.

U 17. minuti g. Colaco prošao pored braniča s lijeve strane nakon što je dobio dodavanje od Daljinski , ali je zakucao loptu ravno u Azrija Ghanija.

Colaco je nastavio s mukama pred protivničkim golom, propuštajući prilike u 36. i 42. minuti.

Taman kad se jad domaćih nastavio, Joshuina vrišti lijevo podnožje protiv run of play staviti Kuala Lumpur stranu naprijed na oznaci sata, povećavajući broj golova na tri.

Bio je to njihov savršen taktički prikaz Hrvatski gaffer koji sada ima rekord svih pobjeda u Indija , nakon pobjede protiv Bengaluru FC i Istok Bengal kao Johor Ta'zimov dar prethodno trener.

Činilo se da je sve gotovo Mohunova karta no uzbudljiva akcija u posljednjih šest minuta probudila je neke nade prije nego što se njihova obrana raspala u komadiće pred uzbuđenih 18.000 navijača.

Navijači Mohun Bagana dobili su tračak nade u posljednjim minutama regularnog vremena kada je Bengal's Trofej Santosh junak Mula (90.) sjajno je pogodio iz odbijene lopte nakon namještanja Kauka.

Ali ono što je uslijedilo bio je harakiri obrane predvođene Brendanom Hamillom koja je pustila dva pogotka u razmaku od dvije minute sudijske nadoknade drugog poluvremena. Nakon što je stavio svoj tim ispred, the brazilski Josue je savršeno izveo slobodan udarac s 35 metara Fakrul povisio je na 2-1 slatkim udarcem glavom iz gužve s golom.

Ubojiti udarac došao je u akciji u posljednjoj minuti Morales pokazao golemu prisebnost i opalio iz blizine kao Mohunova karta vratar Keith nije imao šanse.